Genel Müdür

Gönül KetenciTAKEV Okulları eğitim öğretime başladığı günden bugüne, güçlü yabancı dil eğitimiyle, uluslararası sertifika programlarıyla, çağdaş teknolojiyle donatılmış bilişim alt yapısı tam sınıflarıyla, uzman öğretmen kadrosuyla ve  sınavlardaki  başarısıyla,  eğitim sektörünün fark yaratan belli başlı kurumlarının arasında yerini aldı.  Öğretilen yabancı dille bağlantılı olarak Alman disiplin ve sorumluluk anlayışını günümüze uygun yöntemlerle uygulayarak başarımızı uluslar arası alanda da kanıtladık. Çok kısa sayılabilecek bu süreçte bir başarı öyküsü yaratarak Türkiye’de ve Avrupa’da bir marka haline geldik. Dil eğitiminde elde ettiğimiz olağanüstü sonuçlar doğrultusunda Alman Dış İşleri Bakanlığı’nca akredite olduk. Böylece TAKEV Okulları, Türkiye’nin diploma okulu olma hakkını elde eden ilk özel okulu oldu.

 

Ege’de bir ilki gerçekleştirip, almanca üzerinden ingilizce eğitim vererek çift yabancı dilli eğitiminde uluslar arası platformda başarımızı kanıtlamaya devam ediyoruz.. . Eğitim yöntemlerimizi ve uygulama başarımız bize, Avrupa’nın en büyük ve prestijli eğitim projesinde, yüzlerce Avrupa Okulu için “örnek model okul” ünvanını kazandırdı.

İzmir’in eğitim başarısını Türkiye’ye ; Türkiye’nin eğitim çabasını dünyaya duyuran başarılara imza atan öğrencilerimiz, yetişmekte olan öğrencilerimize model oldu , olmaya da devam ediyor. Hepsinden önemlisi , iki  yabancı dil konuşabilen, kendi kültürel ve toplumsal değerlerine sahip çıkarken,diğer kültür ve toplumlara da hoş görüyle yaklaşabilen çağdaş insan profilleri oluşturuyoruz.

 

Tüm bu süreçte Atatürk 'ün bizlere bıraktığı çağdaş, laik değerler hem bizler hem de öğrencilerimiz için vazgeçilmez ilkelerin en başında geldi. TAKEV Okulları olarak , sadece sınav başarısına odaklı değil, öğrencinin mutluluğunu ve değerlerini ön plana çıkaran bir eğitim anlayışını benimsemekle kalmıyor. büyük bir kararlılıkla hayata geçiriyoruz. Ayrıştırıcı değil yapılandırmacı  bir yaklaşımı benimseyerek her öğrencinin kendi maksimum kapasitesini ortaya çıkarmasını hedefliyoruz.

 

Türk Alman Kültür ve Eğitim Vakfı ile koordinasyon içinde yürüttüğümüz eğitim çalışmaları ile, eğitim sektöründeki değişime ve dönüşüme en hızlı cevap verebilen nadir eğitim kurumlarından birisi olmanın gururunu taşıyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi, geleceği yapılandırma kararlılığı ve iddiasıyla büyümeye, TAKEV kimliğini yaygınlaştırarak,  toplumun geniş kitlelerine ulaştırmaya devam edeceğiz.

Gönül KETENCİ

TAKEV Okulları

Genel MüdürüÜyeliklerimiz ve Desteklediklerimiz

Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo

Client logo
Client logo
Client logo


-->