İNGİLİZCE TİYATRO KULUBÜMÜZ HEM YAZDI HEM SAHNELEDİ: Alice: The Unspoken

Geçen yıl Alice in Wonderland ile “harikalar” yaratan TAKEV İSTA kulübümüzün, bu yıl da Alice: The Unspoken ile başarı çıtasını epeyce yukarı çekmiş olması şaşırtıcı olmasa gerek.

Öğrencilerimizden oluşan yetenekli  bir yazar kadrosu, Alice in Wonderland’in devamını yazmak üzere bir araya geldi. Oldukça yoğun ve emek isteyen bir yazma ve ardından da prova sürecinden sonra ortaya çıkan eser, izleyen herkesi şaşırtacak güzellikte sahnelendi.

Oyunun konusuna gelince: Alice in Wonderland oyununun anlatıcısı Celia, wonderland ve gerçek dünya arasında gidip gelmesine neden olan psikolojik problemler yaşamaktadır. Celia’nın akıl hastanesinde tedavi gördüğü sahnelerle başlayan oyun, Wonderland’e yapılan yolculuk ve oradaki karakterlerin Celia’nın “iyileşme” sürecine yardım etmeye çalışmaları ile devam eder.

İnsan zihninin bazen aydınlık, bazen karanlık ve bazen de eğlenceli denizlerinde bizi bir yolculuğa çıkaran bu olağanüstü oyunun yönetmenleri, öğretmenlerimiz Yasemin TURAN ve Melisa Selin GÜLÇÜR’e teşekkür ederiz.

Tüm Haberler


Üyeliklerimiz ve Desteklediklerimiz

Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo

Client logo
Client logo
Client logo


-->