TAKEV ALMAN KERMESİ BEHÇET UZ HASTAHANESİ İÇİN…

Geleneksel TAKEV Alman Kermesi bu yıl da çocukların sağlığı için yapıldı. Muhteşem bir organizasyonla binlerce kişinin katıldığı kermesten elde edilen tüm gelir Behçet Uz Çocuk Hastahanesi Kardiyoloji Servisine bağışlanacak.

 

TAKEV Okulları ve Federal Almanya Başkonsolosluğunun işbirliğiyle düzenlenen Alman Kermes’inin açılışını Federal Almanya Başkonsolusu Dr.Rainer Lassig, TAKEV Okulları Kurucu Temsilcisi Nur Yaraş ,Genel Müdür Gönül Ketenci ve Behçet Uz Çocuk Hastahanesi Vakfı yöneticileri tarafından yapıldı.

TAKEV Okulları’ nın her yıl geleneksel olarak Alman Konsolosluğu işbirliğiyle düzenlediği Alman Kermesi, TAKEV İlköğretim Okulu Narlıdere Kampüsü’nde gün boyu binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşti. İzmir’deki en önemli sosyal dayanışma organizasyonlarından biri olan ve 23.si gerçekleşen kermesi yaklaşık 3 bin kişi ziyaret etti. Yeni Yıl Korosunun seslendirdiği şarkılar eşliğinde kermesi ziyaret eden konuklar en büyük ilgiyi  noel tombalasına  gösterdi.

Geleneksel hale gelen ve İzmir’deki en önemli sosyal sorumluluk projelerinden biri olan Alman Kermesi’ne katkı koyan tüm duyarlı izmirlilere teşekkür eden TAKEV Okulları Kurucu Temsilcisi Nur Yaraş,” Geleneksel Alman Kermesi’nin gelirini bu  yıl da  çocuklar için Behçet Uz Çocuk Hastahanesi vakfına bağışlıyoruz. Velilerimizin ve bugün burayı ziyaret eden duyarlı İzmirlilerin katkıları ile Behçet Uz Çocuk Hastanesine cihaz alımı yapılacak. Her alanda ve platformda çocuklara olan sorumluluğumuz devam ediyor ve onlarla ilgili her türlü  olumsuzluğu, şanssızlığı  yok etmek için çabalıyoruz.” dedi.

             TAKEV Okulları olarak, her yıl büyük bir gelir elde edilen kermesin gerek organizasyonunu üstlenmenin gerekse organizasyona ev sahipliği yapmanın kendileri için büyük bir onur ve mutluluk kaynağı olduğunu belirten TAKEV Okulları Genel Müdürü Gönül Ketenci, “hastahanede tedavi gören binlerce çocuk için çok önemli olan bu yardım ve dayanışma ruhunun toplumun tüm kesimlerine örnek teşkil etmesini diliyoruz” dedi. TAKEV Okulları’nda gerçekleşen Alman Kermesi’nin her yıl çok önemli bir dayanışmaya sahne olduğunu belirten Alman Başkonsolosu  Dr.Rainer Lassig de,TAKEV Okulları yönetici ve çalışanlarına, aynı zamanda bağış ve katılım yoluyla duyarlılık gösteren tüm ziyaretçilere  teşekkür etti.Kermeste en büyük gelirin elde ettiği tombala çekilişinin ilk biletini de Konsolos Lassig çekti.

Tüm Haberler


Üyeliklerimiz ve Desteklediklerimiz

Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo

Client logo
Client logo
Client logo